Skip to main content

Adventstur til Berlin

Pris fra og med:
11 750,-
Dager:5
Avreisedato:23.11.2025
  • Reiseleder fra Boreal Adventure
  • Direktefly Bergen – Berlin t/r med Norwegian inkl. 2 kolli bagasje
  • Overnatting 4 netter på 4* hotell inkl. frokost
  • Lokalguide i Berlin D1 og D3
  • 2 tre-retters middager på restaurant
  • 2 en-retters lunsjer inkl. 1 drikke
  • Inngang og audioguide på Sanssouci palasset
  • Transport i egen buss iht. program
Transporttype:Fly
Bestill reise

Bli med på en stemningsfull adventstur til Berlin og opplev byens julemarkeder og rike juleshopping. Vi reiser med direktefly fra Bergen og bor sentralt på flott 4-stjerners hotell. Lokalguider viser oss byen og tar oss med til vakre Potsdam med Sanssouci-slottet, og flere gode måltider er inkludert. Rikelig med tid på egenhånd til å utforske byen sammen med ditt reisefølge.

REISEFAKTA

Dato:  23.-27.11. 2025

Pris: kr 11 750,-

Påmeldingsfrist:  10.10. 2025

PRISEN INKLUDERER:

  • Reiseleder fra Boreal Adventure
  • Direktefly Bergen – Berlin t/r med Norwegian inkl. 2 kolli bagasje
  • Overnatting 4 netter på 4* hotell inkl. frokost
  • Lokalguide i Berlin D1 og D3
  • 2 tre-retters middager på restaurant
  • 2 en-retters lunsjer inkl. 1 drikke
  • Inngang og audioguide på Sanssouci palasset
  • Transport i egen buss iht. program

 

IKKE INKLUDERT:

  • Enkeltromstillegg 4 netter: kr 2 600,-
  • Drikke på måltider, med mindre spesifisert
  • Evt. tips til lokalguide/sjåfør

 

Påmelding til Boreal Adventure: Treskeveien 5, 4043 Hafrsfjord

Telefon  51 82 02 10  / epost reiser@boreal.no 

Informasjonsbrev om turen sendes ut 10-14 dager før avreise. Sjekk at navn på alle påmeldte på bestillingsbekreftelsen er identisk med pass, inkl. alle for-, mellom og etternavn slik at det blir riktig på flybilletten (navne endring kan medføre merkostnader).

OBS! Vi gjør oppmerksom på at reiseleder ikke kan yte særskilt assistanse til noen av deltakerne under reisen. Det er deltakers ansvar å være i god nok form, fysisk og psykisk, og ha en god nok helse til å kunne delta på reisen som beskrevet. En hver reisende må kunne håndtere sin egen bagasje, bl.a. inn/ut av fergen. Matallergier eller andre særskilte behov skal meldes fra om ved påmelding.

Søk reise

Dagsprogram

  • SØN 23.11: Avreise & guidet rundtur i Berlin

    Møt din Boreal Adventure reiseleder på Flesland lufthavn for innsjekk og avreise. Avgang med med Norwegian direkte til Berlin kl. 08:15, ankomst kl. 09:55. Ved ankomst venter buss og lokalguide som tar oss med på rundtur i den tyske hovedstaden. Vi ser mange av Berlins kjente landemerker og bygninger, og får høre litt av den rike historien til en av Europas mest ikoniske byer. Ved lunsjtid stopper vi på Allexanderplatz og spiser på «oktoberfest» restauranten Hofbräuhaus. Vider til hotellet for innsjekk 4 netter på Hotel Berlin ved Tiergarten, sentralt i byen. Et 4-stjerners hotell med gratis Wi-Fi, treningssenter, badstue, restaurant, bar, og en variert frokostbuffé. Senere på kvelden møtes vi til middag på en italiensk restaurant i kort gangavstand fra hotellet.

    Avreise & guidet rundtur i Berlin
  • MAN 24.11: På egenhånd

    Dagen ligger foran oss som et blankt ark og en hver kan bestemme selv hva de vil prioritere med sitt reisefølge. Et tips er å besøke det ikoniske varehuset KaDeWe, siden åpningen i 1907 har det vært et symbol på luksus og kvalitet, og i dag det største varehuset på det europeiske kontinentet (ca. 1km gange fra hotellet vårt). I dag åpner også julemarkedet på Breitscheidplatz (ved Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche), med over 100 boder og flott julebelysning (ca. 1,5km fra hotellet).

    På egenhånd
  • TIR 25.11: Potsdam - kongebyen

    Sammen med lokalguide besøker vi Potsdam, en historisk og vakker by like utenfor Berlin, kjent for sine storslåtte slott, hager og prøyssiske arv. Sanssouci-slottet er byens mest berømte attraksjon, ofte kalt Tysklands Versailles, omgitt av vakre barokkhager. Inngang inkl. audioguide. Lunsj på restaurant i Potsdam. Ettermiddagen og kvelden til egen disposisjon i Berlin, i dag åpner mange av byens julemarkeder.

    Potsdam - kongebyen
  • ONS 26.11: På egenhånd

    En ny dag til å kunne prioritere som man vil med sitt reisefølge, julemarkeder, shopping, sightseeing, underholdning og et uendelig antall restauranter – Berlin kan by på det meste!
    På kvelden møtes vi på en typisk tysk restaurant i nærheten av hotellet for en 3-retters middag.

    På egenhånd
  • TOR 27.11: Hjemreise

    Frokost og rolig morgen på hotellet. Utsjekk og avreise til flyplassen for hjemreise. Avgang kl. 12:25 med Norwegian, ankomst Bergen kl. 14:15.

    Hjemreise

Avganger & priser

UtgåendeReisemålLedige plasserFra kr.
23/11Adventstur til Berlin - BergensavisenMer enn 811 750,-Bestill