Dagsprogram

  • Dag 1

    Ankomst Alta
    Vi henter deg på flyplassen
    Sjekk inn the Aurora Canvas Dome
    Til Glød HQ der vi møter resten av gruppa, setter sammen/tilpasser sykler, ser på plan og sjekker værmeldingen.

    Kort sykkeltur for å sjekke at alt fungerer som det skal.

    Kveldens suppe og brød.

  • Dag 2

    Den første dagen tar vi for oss av Alta-dalens utallige muligheter! Her finnes flytstier og mer tekniske utfordringer i skjønn forening. Er vi i skikkelig form benytter vi sjansen til å prøve Offroadfinnmarks første etappe som går i en sving oppom vidda sørvest for Alta. Gode alternativer er stier som Sonja Kristins Cocktail, Jorra Jungle, Baddomella, Sandfallet, Kaffemokka, Cover Trail og Dollarsvingen.

    Dette blir en kremdag der også kaffekjelen er med!. Ved tilbakekomst til Glød HQ; elgburger-lunsj. En dag med 100% ren sti-nytelse.

    Tilbake ved Glød HQ nyter vi elgburger-lunsj.
    Sykling: 4-5 timer, 35-40 km

    Så pakking for de neste to dagene
    Middag
    Overnatting i Aurora Canvas Dome

  • Dag 3

    Etter frokost kjører vi sørover til Same-bygda Masi, der etappen over Finnmarksvidda starter. Starten er ganske utfordrende med relativt kraftig motbakke og serpentin-svinger. Men likevel ikke verre enn at alt er syklebart. Etterhvert flater terrenget ut, og vi kan nyte den typiske Finnmarksvidda. Lavt bølgende terreng så langt øyet kan se. Foran oss ligger nydelig sykling langs firehjuling veier, tråkk og stier mot nord. Vi stopper underveis og lager lunsj over bål. Etter lunsj vil vi etterhvert begynne å se fjellene på kysten av Finnmark mot nord, før vi dreier mot øst og tar sikte på dagens mål – ultrakoselige Jotka Fjellstue!

    Denne etappen er identisk med en av etappene på Offroad Finnmark 300 i år.

    Etter en lang dag på sykkelsetet smaker “komme-frem-pilsen” helt ok! På Jotka nyter vi badstue og nydelig middag. Overnatting på Fjellstuas koselige hytter.

    Vi frakter baggen din inn og ut slik at du har tilgang til ekstra klær og personlige eiendeler.

    Sykling: 6-8 timer, 50 km

  • Dag 4

    Vi har vendt nesen nordover mot Alta. Også idag følger vi en trase fra sykkelrittet Offroad Finnmark, men også den som brukes i hundekjørerkonkurransen i mars, Finnmarksløpet.

    Terrenget er relativt lettsyklet, og har vi vinden i ryggen denne dagen, blir alt en fryd! Flyt, flyt, og atter flyt!

    Dagen avsluttes med en fantastisk singel track ned til Altadalen og videre langs østsiden av Altaelva ned til GLØD Headquarters.

    Sykling: 6-8 timer, 45 km

    Hvis du nå planlegger å forlate Alta, vil flyavganger etter kl 18:00 fungere – vi skal få deg på flyplassen i tide. Vi anbefaler derimot ei ekstra natt, for å nyte en rolig kveld i lag med resten av gruppa, god middag og ei god natt søvn. Vi hjelper til med å få det organisert!