Juletur til Aalborg og Flensburg

Magisk førjulstur til Aalborg og Flensburg!

Bli med på en stemningsfull førjulstur fylt med juleglede, tradisjoner og koselige opplevelser! Vi bor 3 netter på CABINN Hotel Aalborg, perfekt plassert midt i byens julepyntede sentrum.

Fredagen tar vi turen til Flensburg, hvor vi besøker det sjarmerende julemarkedet med tyske spesialiteter, gløgg og julemusikk i historiske omgivelser. Lørdagen nyter vi den magiske atmosfæren på Aalborgs julemarked på Gammeltorv, der du kan handle unike julegaver og smake på sesongens delikatesser.

Denne turen garanterer lun og god julestemning – en perfekt måte å starte førjulstiden på! Denne turen passer perfekt for deg som reiser alene, ingen tillegg for enkeltrom

 

 

Inkludert i reisen
  • Bussreisen - Overnatting 3 netter CABINN Hotell, Aalborg
  • 3 frokoster - Color Line Kristiansand til Hirtshals tur/retur -
  • Bussutflukt til Flensburg - Kaffe/te under bussreisen

Dagsprogram

  • Dag 1: Avreise

    Vi kjører fra Stavanger med påstigning underveis til Kristiansand. Avreise med SuperSpeed1 ColorLine kl.16.30 til Hirtshals. Om bord kan vi anbefale plasser i restauranten hvor det blir servert en nydelig julebuffet med drikke, kaffe og dessert inkludert. (Tillegg, bestilles ved påmelding). Etter ankomst Hirtshals kl. 19.45 kjører vi til CABINN hotell Aalborg hvor vi bor i 3 netter.
    Nettside:
    Cabinn Hotel
    Aalborg

  • Dag 2: Julemarked i Flensburg

    Vi starter dagen med en god dansk morgenmad på hotellet. Etter frokost blir de som ønsker med på dagstur til Flensburg. Tyskerne er velkjente for å lage tradisjonelle og stemningsfulle julemarkeder. De mange bodene byr på det man trenger for å kjenne på julestemningen. Her kan man varme seg på en nydelig kopp gluhwein, smake på tysk julegodis og få unnagjort julegaveshopping, blir også mulighet for grensehandel.
    De som ønsker kan bli igjen i Aalborg, og tilbringe dagen i Aalborgs koselige gågater, eller slik man selv ønsker. Hotellet ligger midt i sentrum, med gåavstand til det meste. Middag spises der man selv måtte ønske blant byens mange restauranter.
    Nettside: Flensburg

    Julemarked i Flensburg
  • Dag 3: Julemarked i Aalborg

    Etter en god og lang frokost på hotellet, tilbringer vi dag 3 på julemarkedet ved Gammeltorv i Aalborg sentrum, kun få minutters gåavstand fra hotellet. Julemarkedet byr på både fristelser og opplevelser, alt etter hva man ønsker. Markedet inneholder blant annet karuseller og pariserhjul, hvor man får utsikt over hele byen. Bodene bugner av gløgg, brente mandler, kakao og annet julegodt, i tillegg til at man også kan gå i gang med juleshoppingen, eller kjøpe sjarmerende dansk julepynt. Gågatene rundt julemarkedet pyntes stemningsfullt, slik at man virkelig får kjenne på den danske julehyggen. Kvelden tilbringes slik man selv ønsker. Her kan man velge og vrake mellom Aalborgs mange restauranter.

    Julemarked i Aalborg
  • Dag 4: Hjemreise

    Dag 4 starter med siste frokost på hotellet før vi setter snuten hjemover. Vi kjører til Hirtshals, og tar SuperSpeed1 ColorLine over til Kristiansand kl.12.15. Vi anbefaler Lunsjbuffet ombord, med varme og kalde retter, inkludert drikke og dessert. (Tillegg, bestilles ved påmelding). Etter ankomst Kristiansand kl.15.30 kjører vi tilbake til Stavanger med nødvendige stopp underveis.

Avreisesteder og tider

Sted På- og avstigning Avreisedato Hjemreise
Stavanger Byterminal 11:00 00:00
Sandnes, Bystasjonen 11:30 00:00
Ålgård Meierikrossen E39 11:45 00:00
Bue, bussholdeplass E39 V/E39 11:55 00:00
Vikeså Bussholdeplass E39 12:05 00:00
Krossmoen busshodelpalss E39 12:25 00:00
Helleland v/Bens Kafe 12:30 00:00
Moi - E39, Expressbussholdeplassen 12:55 00:00
Flekkefjord Rutebilstasjon 13:20 00:00
Feda ved terminal 13:30 00:00
Lyngdal v/Lyng Inn E-39 14:00 00:00
Mandal v/ Marnarkrysset 14:45 00:00
Kristiansand Fergeterminal 15:30 00:00

Valid

UtgåendeReisemålLedige plasserFra kr.
26/11JULETUR-AALBORG-FLENSBURG 2026Mer enn 84 990,-Bestill